PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110686}

Zgadnij kto

Guess Who
6,6 19 941
ocen
6,6 10 1 19941
4,3 3
oceny krytyków
Zgadnij kto
powrót do forum filmu Zgadnij kto

Ta pomyłka, ten gniot, dokładnie pokazuje jaki kolor skóry w USA mają rasiści.

ollo

muszę się zgodzić z przedmówcą, teraz Murzyni to najwieksi rasiści - takie są realia, nie żółci, nie popielaci ale właśnie oni, są bezwzględni, zdeterminowani, zarozumiali

ocenił(a) film na 6
ollo

coś w tym jest

użytkownik usunięty
mk34

Trudno im się dziwić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
wojtek514

Przesadzacie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
ollo

jakby sytuacja była odwrotna, film nie byłby już taki smieszny. :( beznadzieja ;/

sun_flowers

chłam- tez mi sie to nasunęło po obejrzeniu tego filmu;|

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sun_flowers

"Zgadnij kto przyjdzie na obiad" 1967:

http://www.filmweb.pl/film/Zgadnij+kto+przyjdzie+na+obiad-1967-31524

ollo

może o to właśnie chodziło żeby pokazać rasistów :)

ocenił(a) film na 7
ollo

Rasizm to w rzeczywistości problem dotyczący większość przedstawicieli zdegenerowanej ludzkiej rasy bez względu na kolor skóry...

ocenił(a) film na 8
ollo

Chyba nie rozumiesz tego filmu i przesłania na końcu.. :P
Nie śmieszny? Może dla Ciebie. Dla mnie to całkiem zabawna komedia, i na pewno w niej nie brakuje sytuacji do śmiechu... :)

ocenił(a) film na 6
ollo

to komediowa parafraza ''zgadnij kto przyjdzie na obiad'' z poitierem. im bardziej przerysowana sytuacja tym lepiej, bo w '67, kiedy powstał pierwowzór, nakręcenie filmu z tej perspektywy nie byłoby możliwe.

ollo

Trudno się nie zgodzić .Film mi się podobał ale od niektórych rasowych kwestii aż zgrzytałem zębami.Jak mamy nie być rasistami skoro oni są najgorszymi rasistami świata ??

ocenił(a) film na 7
Danio31b

Rasizm będzie istniał tak długo jak istnieje ludzka rasa.

ollo

jasne... słyszałeś o Klux Klux Klanie? wiesz gdzie powstał ? zastanów się za nim cokolwiek napiszesz.

isobel

No słucham. Kiedy powstał? I czym się zajmował?

Millwall

no "słuchaj": jak nie wiesz, a bardzo cię to interesuje, poczytaj sobie o tym. ewentualnie jeśli gardzisz książkami, to zawsze masz internet. mała podpowiedź: powstała zaraz po zakończeniu wojny secesyjnej i nie była to Drużyna Dobra. mam jednak wrażenie, że znasz odpowiedzi na swoje pytania i tylko czekasz żeby przedstawić mi swoją pokrętną prawdę objawioną na ten temat. proszę, nie.

isobel

Mimo to objawię. KKK powstał po Wojnie Secesyjnej, jak najbardziej , tyle, że wbrew Twoim słowom, była to właśnie dobra ekipa i cel był bardzo pozytywny.
Antypropaganda dorobiła mu - nomen omen - czarną gębę, na którą Klan zasłużył tylko częściowo.
Poza tym zadałem jedno ważne pytanie, na które odpowiedziałaś, nie zdając sobie sprawy, że to w zasadzie kończy dyskusję. Co ma bowiem wspólnego dziewiętnastowieczny Klan z USA dwudziestego pierwszego wieku? Uprzedzam ripostę - owszem Klan istnieje i dziś, jednak jego siłę możemy porównać co najwyżej do jakiegoś kółka różańcowego.

Millwall

We Francji , Szwecji biali ludzie padaja ofiarami rasizmu codziennie, ale o tym sie nie mowi, bo wedlug lewakow, tylko bialy moze byc rasista, zyjemy w chorych czasach z poprawnoscia polityczna, gdzie Europejczycy musza dostosowac sie do mniejszosc, glownie czarnych i arabow. W RPA od 1994 zginelo kilkadziesiat tysiecy ludzi o bialym kolorze skory, dlaczego? tylko dlatego ze sa biali, wpadaja do domow i wycinaja cale rodziny w pien, a prezydent nic z tym nie robi bo to popiera, kolor skory zawsze bedzie mial znaczenie, ale pytanie dlaczego teraz to my mamy pokutowac za czyny ludzi sprzed 200lat?

Millwall

Boże o.O to aż tak żenujące, że nawet nie skomentuję. zwłaszcza że staram się unikać kontaktów z rasistami w jakiejkolwiek formie, chociażby krótkiej i na dodatek w internecie.

a na przyszłość jak zamierzasz się... hm, wymądrzać nie rób żadnych durnych wstępów jak wcześniej.

isobel

Napisz jeszcze, ze rasistami sa tylko biali:)

Pawlovsky

-.-" to nie jest tak, że tylko biali są rasistami, lub że czarni są większymi rasistami od białych albo na odwrót. zatwardziały rasista może mieć zarówno czarną, białą, żółtą jak i smagłą skórę. i nie ma co porównywać który nienawidzi bardziej, bo w sumie tego nie da się porównać. ktoś obejrzał słabą komedię, remake filmu "Zgadnij kto przyjdzie na obiad" i wywnioskował sobie to i owo. Ty piszesz ilu zginęło białych z rąk czarnych - po co? żeby potem porównywać? bezsens. szkoda marnować energię na takie bezproduktywne kłótnie, bo każdy wie swoje. niemniej jednak swoje przeżyłam, jestem kim jestem, tak więc - jakby delikatnie to ująć - u nas temat tolerancji nie jest jeszcze przepracowany.
pozdrawiam

isobel

Pisze, ze obecnie to czarni sa wiekszymi rasistami w Europie czy wlasnie w RPA. Prawda jest taka, ze kolor skory zawsze bedzie mial znaczenie, a np. Szwedzi, pozwalaja im na wszystko chyba dlatego by odkupic wine bialych. Ludzie powinni byc traktowani na rowno , ale obecnie muzulmanom i czarnoskorym sie we wszystkim ustepuje, bo idioci chca stworzyc idealna Europe. Pozdrawiam. Poza tym zyjemy w czasach z chora poprawnoscia polityczna i pseudotolerancja, ale tylko w 1 strone. Pomysl jakabylaby afera , gdyby film "Zgadnij kto przyjdzie na obiad" powstal w dzisiejszych czasach.

Pawlovsky

Dziekujmy Bogu, że żyjemy w "zaściankowej" Polsce. Zachód umiera na kolanach na własne życzenie.

isobel

A mogę poprosić o wskazanie tego co w moim poście jest żenujące? I co ma znaczyć ten wtręt o jakichś wyimaginowanych rasistach?

ollo

Najwyraźniej niektórzy mają problem z rozumieniem definicji rasizmu. W przypadku tego filmu można mówić najwyżej o uprzedzeniach i o przełamaniu tych uprzedzeń. Komedie często są oparte na przeciwieństwach i różnicach. Akurat ta przedstawia pozorne przeciwieństwa (istniejące tylko we łbach w postaci uprzedzeń), a końcówka zaświadcza o braku przeciwieństw - wtedy zresztą siada też potencjał komiczny filmu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ollo

http://www.filmweb.pl/film/Zgadnij+kto+przyjdzie+na+obiad-1967-31524
Natomiast ten film z 2005 to remake z odwróconą sytuacją. Kiepsko zrobiony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones